آمادگی دو انجمن دوستدار میراث فرهنگی برای مناظره با رییس سازمان میراث فرهنگی خوزستان

در پی اعلام آمادگی صادق محمدی رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در گفت و گو با یکی از نشریات استان خوزستان ( هفته نامه ندای بهبهان شماره 161) برای مناظره با منتقدان میراث فرهنگی، انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان ، انجمن دوستداران میراث فرهنگی رامهرمز آمادگی خود را برای انجام این مناظره اعلام نمودند.

سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان به نمایندگی از تشکل های یاد شده گفت: رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از جمله مدیرانی است که به اعتقاد دوستداران میراث فرهنگی در اداره کردن سازمان صنایع دستی و گردشگری با ضعف شدیدی مواجه است.

رییس سازمان میراث فرهنگی خوزستان در از حالی آمادگی خود برای مناظره با منتقدان سازمان میراث فرهنگی سخن می گوید که بیشترین گزارش های مربوط به تخریب مربوط به استان خوزستان می باشد.

مجتبی گهستونی افزود: صادق محمدی در هفته میراث فرهنگی در گفت و گو با یکی از رسانه های خوزستانی اعلام نموده که " از این طریق اعلام می کنم آماده ی مناظره با اشخاص منتقد هستم و از آنها دعوت می کنیم که آزادانه انتقادات خودشان را مطرح نمایند و پاسخ خود را نیز فورا دریافت کنند."

وی بیان کرد: مانیز بنا به اعلام نظر رییس سازمان میراث فرهنگی از این مناظره استقبال می نماییم و خواهان اعلام زمان و مکان این مناظره هستیم.

دبیر انجمن تاریانا با اشاره به سخن رییس سازمان میراث فرهنگی خوزستان مبنی بر آنکه منتقدین عملکرد سازمان میراث فرهنگی خوزستان تنها دو یا سه نفر هستند اظهار داشت: عملکرد میراث فرهنگی خوزستان در زمینه حفظ، احیاء، مرمت و پژو هش به قدری ضعیف است که تا کنون دهها تشکل و گروه انتقادات خود را به عناوبن مختلف به مراجع ذیصلاح اعلام نموده اند.

گفتنی است ، طی 4 سال گذشته نام رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در پای بسیاری از تخریب ها نوشته شده است. تخریب بافت قدیم رامهرمز، بهبهان ، شوشتر، دزفول ، تخریب های گسترده در تپه ها و بناهای مربوط به شوش، مسجد سلیمان،ایذه، شوشتر، ایذه ، دزفول، رامهرمز، هندیجان، ماهشهر،لالی، اندیکا، اندیمشک، اهواز، آبادان و... از جمله مواردی است که با ذکر مصداق مورد انتقاد دوستداران میراث فرهنگی قرار گرفته است.

ارائه آمارهای خلاف واقع مثل ثبت دو هزار اثر از خوزستان در فهرست آثار ملی، ادعای فعال بودن دهها پروژه مرمتی، جلوگیری از تخریب آثار ، بیان دروغ چندین هتل ، ارائه آمار خلاف واقع در خصوص میزان گردشگر ورودی در ایام نوروز به خوزستان ، دروغ پردازی وی در زمینه آغاز به کار موزه منطقه یی خوزستان و... از جمله ادعاهای کذبی است که از سوی رییس سازمان میراث فرهنگی خوزستان مطرح می شود.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اشاره به اینکه " افراد زیادی را سراغ ندارم که مخالف مدیریت سازمان میراث فرهنگی باشند و تنها یکی دو نفر هستند که مخالف این موضوع هستند، که این افراد هم با اطلاع دقیقی که دارم مغرضانه نظر می دهند و به دنبال اهداف سیاسی و اقتصادی خود هستند."

دسته بندی: