انتشار آلبوم «خوزستان سرزمین اساطیر» از سوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان

سومین آلبوم تصویری تشریحی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان با عنوان "خوزستان سرزمین اساطیر" منتشر شد.

آلبوم "خوزستان سرزمین اساطیر" در قالب ۱۶ عکس از غلامرضا مسعودی و نوشتارهایی از مجتبی گهستونی با طراحی محمد فلسفی به مناسبت ۲۸ اردیبهشت مصادف با روز جهانی میراث فرهنگی منتشر شده است.
در بخشی از نوشتار این آلبوم، نویسنده خوزستان را به مانند کلکسیونی تشبیه کرده است که در آن می توان از همه دوره های تاریخی گنجینه های را مشاهده کرد. آداب، رسوم و باورهایی که ریشه در تاریخ کهن این سرزمین دارد. فرصت های بکر و زیبایی های قابل توجه خوزستان که به حق شاهد بلوغ ادوار تاریخی بشر بوده است عطش و ذائقه هر گردشگر و علاقمند به تاریخ را فرو می نشاند. چون به خوزستان که بیایی از آغاز، گذرگاه و محل استقرار نژادها و قوم های مختلف بوده است لقب "خوزستان سرزمین اساطیر" را به آن خواهید داد.

در آلبوم "خوزستان سرزمین اساطیر" عکس ها و نوشتارهایی از مسجد رنگونی های آبادان ،رقص محلی بختیاری، زیگورات چغازنبیل و آرامگاه دانیال نبی در شوش، آبشار شوی وحمام کرناسیون دزفول، منطقه میر احمد و تنگ کول فرح ایذه، منطقه عملیاتی کوشک، منطقه آرپناه لالی، تالاب شادگان،کاروانسرای افضل شوشتر، مجتمع اقامتی و تفریحی جزیره شهید عباسپور، مال‏آقا در باغملک و منگره در اندیمشک در تیراژ ۳۰۰۰ نسخه منتشر شده است.

دسته بندی: