برپایی نخستین سفره هفت سین آبی در کارون

سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی خوزستان از برپایی نخستین سفره هفت سین آبی کشور در رودخانه کارون در مقطع شهرستان اهواز خبر داد.

مجتبی گهستونی اظهار کرد: این سفره توسط انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان و انستیتو ایرانمهر و با همکاری روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اهواز در رودخانه کارون و روی یک شناور برپا شده و مردم از عصر سه شنبه یک فروردین بازدید از آن را آغاز کرده اند.

وی افزود: مکان استقرار این سفره بین دو پل هشتم (کابلی) و پل چهارم (نادری) قرار گرفته و به علت نورپردازی زیبای این پلها، مکان آن از زیبایی بالایی برخوردار است.

گهستونی عنوان کرد: این سفره که موارد آن با حجم بالایی در معرض دید مردم قرار گرفته ۴۰ متر مربع مساحت دارد و در منطقه ای به مساحت ۲۰۰ مترمربع مورد استفاده قرار گرفته است و هر شب بر روی این شناور اجرای نمایش، پخش موسیقی و اجرای زنده موسیقی برپا است.

دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی خوزستان با اشاره به اینکه این شناور ثابت است، گفت: پلکانی برای ورود مردم به این شناور تعبیه شده است. همچنین مردم می توانند با استفاده از قایقهای مستقر در رودخانه کارون نیز به این مکان مراجعه کنند. وی هدف از برپایی چنین سفره ای را ثبت تصویری زیبا و ماندگار برای میهمانان نوروزی هنگام سفر به شهر اهواز عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه سوم فروردین روز جهانی آب است و برپایی سفره هفت سین یکی از سنت های دیرینه ایرانیان در نوروز محسوب می شود با این کار قصد داریم به همه بگوئیم رودخانه کارون ظرفیتهای فراوانی دارد و می توان از این ظرفیت استفاده فراوانی کرد که حمایت مسئولان را می طلبد.

در این میان جا دارد از جناب آقای مهندس بنکدار مدیر عامل شرکت دره ساز (پل ساز) تشکر و قدردانی نمایم.

شهر: 
دسته بندی: