برگزاری نمایشگاه دستاوردهای کارگاه «فهم معماری ایران؛ پنجره ای به شوشتر» در اتریش

خبرگزاری فارس: دبیر اجرایی همایش «فهم معماری ایران؛ پنجره‌ای به شوشتر» از درخواست شهرداری وین برای به نمایش گذاردن دستاوردهای این همایش خبر داد.

ابوالقاسم غلامحیدر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوشتر اظهار داشت: شهرداری شهر وین در روزهای گذشته از فرهنگستان هنر خواسته است که دستاوردهای کارگاه «فهم معماری ایران؛ پنجره‌ای به شوشتر» در این شهر به نمایش گذاشته شود و این امر خود نشانی بر موفقیت این کارگاه است.

وی درباره نحوه اطلاع رسانی دستاوردهای این کارگاه افزود: قرار است که دستاوردهای این کارگاه تخصصی در سه جلد کتاب که یکی از طرف فرهنگستان هنر و دو جلد دیگر توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر به چاپ می‌رسد، به اطلاع عموم خواهد رسید.

غلامحیدر با اشاره به نحوه برگزاری این کارگاه افزود: این کارگاه با برگزاری روز ایکوموس (روز جهانی محوطه‌ها و بناهای تاریخی) در شوشتر آغاز شد و با برگزار دو کارگاه معماری رویا ادامه پیدا کرد.

وی افزود: در دو روز کارگاه رویا معماران و دانشجویان معماری خوزستان در شوشتر حضور یافتند و درس‌هایی از معماری این مرز و بوم را از استادان بزرگ ایران زمین یاد گرفتند.

شهرداری وین هدف از این کار را قدردانی از معماری شوشتر عنوان کرد و گفت: شناختن معماری شوشتر توسط خوزستانی‌ها برای مرکز رویدادهای معماری ایران بسیار مهم است و به این دلیل در این مراسم ملی، کارگاهی ویژه معماران خوزستانی درنظر گرفته شد.

دبیر اجرایی کارگاه «فهم معماری ایران؛ پنجره‌ای رو به شوشتر» درباره سایر برنامه‌های اجرایی در این کارگاه گفت: از روز هفتم تا دهم اردیبهشت ماه سال جاری، کارگاه سوم و آخرین مرحله این همایش در شهرستان شوشتر با حضور استادان برتر معماری ایران آغاز شد و بار دیگر معماری این شهرستان به همراه داشته‌های میراثی آن مورد بررسی قرار گرفت.

شهر: 
دسته بندی: