برگزاری همایش پیشنهاد ثبت روز ملی رودخانه کارون در تقویم ملی کشور

پس از پیشنهاد انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان مبنی بر ثبت روز ملی رودخانه کارون تقویم ملی کشور همایش «پیشنهاد ثبت روز ملی رودخانه کارون در تقویم ملی کشور» برگزار شد.

در این همایش تعدادی از ورزشکاران دوچرخه سوار مسیر جاده ساحلی پارک لاله تا پل علی بن مهزیار را رکاب زدند و تعدادی از بانوان دوستدار محیط زیست نیز مسیر مورد نظر را پیاده طی نمودند.

در این همایش که از سوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان در روز پنج شنبه ۲۹ تیرماه برگزار شد از طرف هیات ورزش های همگانی استان خوزستان و گروه دوچرخه سواری اکسین نیز هدایایی به صورت قرعه کشی اهدا شد.

در همایش «پیشنهاد ثبت روز ملی رودخانه کارون در تقویم ملی کشور» نیز روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اهواز، فرمانداری اهواز، هیات دوچرخه سواری خوزستان، نیروی انتظامی اهواز، راهنمایی و رانندگی اهواز همکاری داشتند.

گفتنی است که رودخانه کارون رودخانه تمدن‌سازی است که در طول هزاران سال حضورش در طبیعت خوزستان تمدن‌های بزرگی در کنار آن به وجود آمده، بالنده شده و اکنون به عنوان یکی از ستون‌های فرهنگ بشری است. مسایل و مشکلاتی که در سال‌های اخیر برای رودخانه کارون به وجود آمده و قدمت فرهنگ‌ساز رودخانه کارون انجمن دوستداران را بر آن داشت تا یک روز را به عنوان روز ملی کارون و به منظور پاسداشت نقش تمدن‌ساز این رودخانه نام‌گذاری کند.

توجه به مسایل و موضوعات مرتبط با کارون از اهداف پیشنهاد ثبت نام کارون در تقویم ملی است. به همین منظور انجمن تاریانا پیشنهاد داده است که روز ۱۳ تیر ۹۱ به نام روز ملی رودخانه کارون در تقویم ملی کشور ثبت شود.

شهر: 
دسته بندی: