منطقه گردشگری شیمبار و روستای گردشگری سوسن سرخاب

مجتبی گهستونی: در شهریور ماه سال جاری دوبار فرصت شد تا به منطقه گردشگری شیمبار و روستای گردشگری سوسن سرخاب در محدوده شهرستان اندیکا سفر نمایم.

جدا از مشاهده جاذبه های طبیعی و تاریخی منطقه مثل معبد برنشانده، چهارطاقی سیم بند، بقعه بابا زاهد، تونل دلا، سد و دریاچه گدار و شهید عباسپور، دشت شیمبار،پل نگین و... دیدن وضعیت نارضایتمند منطقه گردشگری شیمبار و روستای گردشگری سوسن سرخاب باعث شد تا نوشتار کوتاهی در این باره داشته باشم.

در هر دو سفر بخشی از دوستان همراه من نارضایتی خود را اعلام کرده و خواهان توجه کافی مسئولین به هر دو منطقه شدند.

چند ماه پیش که برای چندمین بار به شیمبار رفتم با وضعیت ناراضی دستشویی ها، نظافت منطقه، نبود دستشویی و آلاچیق نامرتب و قطع بودن آب در بیشتر مواقع مواجه شدم. در ضمن نبود متولی خاص، نبود پاسگاه و نبود مرکز درمانی سیار از دیگر کمبودهای منطقه شیمبار است. موضوع را با فرماندار وقت و سایر مسئولین منطقه درمیان گذاشته که وی ضمن تائید موضوع قول پیگیری داد. با اینکه نظارت بر روی منطقه گردشگری شیمبار بر عهده معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی خوزستان است ولی تاکنون بی توجهی به محل مور نظر که در مسیر دسترسی خوزستان به چهارمحال بختیاری است باعث ایجاد نارضایتی فراوان شده است.

از سویی دیگر در روستای گردشگری سوسن سرخاب به دلیل نبود سکوهای مناسب، سایه بان و آلاچیق، نبود تابلوهای هشدار دهنده برای جلوگیری از ورود گردشگر به چشمه های آب شرب اهالی و همچنین تابلو جلوگیری از ریزش زباله، خراب بودن دستشویی، نبود مرکز درمانی سیار، نبود پاسگاه و... باعث ایجاد مشکلاتی شده است. تاکنون برای روستای زیبای سوسن سرخاب تبلیغات جذب گردشگر صورت نگرفته است. در صورتی که شش ماهه دوم امسال با افزایش سفرهای انجام شده و همچنین معرفی سینه به سینه آن باعث شود گردشگران بسیاری به سوسن سرخاب مراجعه نمایند قطعا در کنار نارضایتی اهالی، مشکلاتی به وجود خواهد آمد.

شهر: 
دسته بندی: