نماینده مردم اهواز: با تخریب‌کنندگان آثار باستانی خوزستان برخورد می‌شود

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی از برخورد قاطع با تخریب‌کنندگان آثار باستانی خوزستان خبر داد و بر تذکر به سازمان میراث‌فرهنگی این استان تاکید کرد.

سیدشریف حسینی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پارلمانی میراث‌خبر، برخورد نمایندگان و مردم استان خوزستان را با تخریب‌کنندگان آثار باستانی این منطقه قطعی دانست و گفت:« ما به‌طور حتم به هیچ فردی اجازه نمی‌دهیم میراث‌فرهنگی کشور را که به‌منزله‌ی چشم و چراغ آیندگان ماست؛ تخریب کند. این اتفاق حتی اگر غیرعمد باشد، قابل بخشش نیست.»

حسینی با تاکید بر این مساله که قدمت میراث‌فرهنگی و ‌آثار باستانی خوزستان هنوز برای بسیاری از مردم شناخته شده نیست؛ افزود:« این ‌آثار باستانی یک منطقه است که در معرفی تاریخ این منطقه به مردم کمک می‌کند. خوزستان آثار باستانی بسیاری را در خود جای داده است که در مواردی از قدیمی‌ترین آثار میراث‌فرهنگی کشور به شمار می‌روند. اما بسیاری از این‌ آثار هنوز برای مردم شناخته شده نیست و سازمان میراث‌فرهنگی نیز برای شناساندن آن هیچ اقدامی نکرده است.»

وی؛ عکس‌العمل نمایندگان خوزستان را در مقابل بیانیه‌ی دانشجویان باستان‌شناسی کشور مبنی بر اعتراض به تخریب‌های صورت گرفته در میراث‌فرهنگی استان خوزستان، قاطع عنوان کرد و گفت:« به شما قول می‌دهم که با سازمان میراث‌فرهنگی استان خوزستان جلسه‌ای داشته و از آنها درباره تخریب‌های صورت گرفته توضیح می‌خواهم.»

حسینی با بیان اینکه به‌طور حتم به سازمان میراث‌فرهنگی استان خوزستان این تذکر داده خواهد شد که با دقت به موضوع حفظ آثار باستانی و میراث‌فرهنگی این منطقه رسیدگی کند، تصریح کرد:« جلوی تخریب در منطقه باید گرفته شود.»

زهرا باقری شاد - خبرگزاری میراث فرهنگی

شهر: 
دسته بندی: