طبیعت لالی باشکوه و رویایی

در ۵ کیلومتری شهرستان لالی که از سمت میدان امام حسین به سمت جاده شهرستان اندیکا حرکت کنید، یکی از مکانهای دیدنی با چشم اندازهای زیبا و پرطرفدار در کنار رودخانه شور قرار دارد و روبه روی آن دره برکه و امامزاده آقا برکه قرار دارد که در تمام فصول سال پذیرای مهمانان و گردشگران از جای جای ایران است.

واقع شدن منطقه نمونه گردشگری چم سور در میان طبیعت باشکوه و رویایی لالی فرصت مناسبی برای گردشگرانی است که خیال قرار گرفتن در طبیعت اعجاب برانگیز را در سر دارند.

دلنوازی طبیعت با رویش لاله ها و شقایق های وحشی، ایجاد پارک جنگلی با تراکم و تعدد درختان، سایه های دل انگیز درختان خاصیت بخشی از منطقه نمونه گردشگری چم سور است که آن را به عنوان شلوغترین منطقه توریستی و گردشگری شهرستان لالی در تمام فصول به ویژه تابستان کرده است.

در ایام نوروز به دعوت علی جهانبخشی از فعالان عرصه گردشگری و از فرهنگیان به لالی دعوت شدیم تا از جاذبه های این شهر بازدید کنیم. او در ایام نوروز چند روزی مدیریت منطقه نمونه گردشگری چم سور را بر عهده گرفته بود. در این سفر با راهنمایی های کوروش هاشمی مدیریت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لالی از سایر مناطق طبیعی و تاریخی لالی بازدید کردیم.

شهرستان لالی از دیرباز زیستگاه بشر بوده و در سده های اخیر، به عنوان منطقه گرمسیری و قشلاقی بختیاری های کوچ رو، بویژه شاخه های ۷ لنگ بختیاری، اعتبار و ارزش بیشتر یافته است.

در توصیف اهمیت تاریخی این منطقه، برای نمونه می توان گفت که قدیمی ترین آثار سکونت انسان در غار «پبده» در شمال لالی کشف شده است.

شهر: 
دسته بندی: