معرفی سه منطقه گردشگری خوزستان در تهران

سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان و از فعالان گردشگری این استان عصر روز سه شنبه 19 دی ماه در انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران جدید ترین جاذبه های گردشگری خوزستان را معرفی کرد.

مجتبی گهستونی در این گردهمایی که بسیاری از راهنمایان گردشگری استان تهران و تنی چند از راهنمایان استان های یزد، فارس، آذربایجان شرقی و گیلان حضور داشتند به معرفی نرگس زارها، مجتمع تفریحی سد مارون و قلعه مدرسه خیرآباد در شهرستان بهبهان، شهرستان گتوند و دشت عقیلی به همراه آثاری چون چغاتپه، دره انار، دره پرزین، نهرشاهی، سرعلی، محمدبن زید، اصطبل ابر عقیلی، ساختمان گردشگری روستای ایستادگی، اصطبل مجیدخان، گوردخمه های کوه طبل خانه پرداخت.

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری خوزستان که به واسطه پساب نیشکر چند واحد توسعه نیشکر و صنایع جانبی در جنوب اهواز پدیدار گشته و گهستونی به معرفی آن پرداخت تالاب نیشکر در جاده خرمشهر به اهواز بود.

وی نقش این تالاب 18 هزار هکتاری را در بوجود آمدن چشم اندازهای گردشگری، فراهم آمدن موقعیتی برای مهاجرت پرندگان و همچنین ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای اهالی منطقه را یادآور شد.

مجتبی گهستونی خواهان پررنگ تر شدن نقش و تاثیر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در توسعه و رسیدگی به مناطق مورد نظر شد.

دسته بندی: