منجنیق به مکانی برای ساخت و ساز تبدیل شده است

مسؤول انجمن دوستداران میراث فرهنگی باغملک از فراموش شدن گنجینه پنهان در زیر منجنیق و تبدیل شدن این مکان تاریخی به سکونت‌گاهی برای دیگران اشاره کرد.

یونس شفیعی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در خوزستان اظهار کرد: در منطقه تاریخی منجنیق که یکی از مکان‌های باستانی و حائز اهمیت این شهرستان می‌باشد ساخت و سازهایی در حال انجام است.

وی افزود: این مکان که حدود سه کیلومتری وسعت دارد خرابه‌ای با گنجینه‌ای از تاریخ قرون گذشته در دل خود دارد اما متاسفانه مجوز ساخت و ساز در این منطقه تاریخی صادر می‌شود. او گفت: ما به ارگان‌های مختلفی از جمله فرمانداری، نماینده شهرستان در مجلس و اداره میراث فرهنگی استان خوزستان اعلام اعتراض کردیم و خواستار جلوگیری از ادامه این روند شدیم.

مسؤول انجمن دوستداران میراث فرهنگی باغملک همچنین از ارزش تایید شده این مکان توسط باستان‌شناسان خبر داد و گفت: این خرابه تاریخی که در 2 کیلومتری شهر قرار دارد نشانه‌ای از وجود گنجینه‌ای بزرگ در زیر خاک است. این در حالی است که با وجود همه ارزش تاریخی آنْ هیچ گونه تعیین حریم و حراستی در آن جا صورت نمی‌گیرد و تا به حال 2 بار حفاری غیر‌مجاز در آن جا صورت گرفته است.

شفیعی از پی‌گیری‌های این انجمن برای تعیین حریم این منطقه توسط فرمانداری و میراث فرهنگی خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است. او با اشاره به اهمیت تاریخی منطقه و تبدیل این گنجینه به سکونت‌گاهی برای افراد گفت: به جای این که منجنیق به عنوان یک گنجینه بزرگ به یک مکان توریستی و تاریخی تبدیل شود به یک خرابه برای ساخت و ساز دیگران تبدیل شده است.

دسته بندی: